مقالات

نصب توالت فرنگی وال هنگ

نصب توالت فرنگی وال هنگ

نصب توالت فرنگی وال هنگ یکی از مراحل حساس در کارهای اجرایی سرویس بهداشتی است، فلاش تانک توالت فرنگی وال هنگ همان‌طور که از اسم آن مشخص است در داخل دیوار و قبل از اجرای کاشی‌کاری نصب می‌شود و تنها اجزاء قابل‌مشاهده فلاش تانک همان شاسی یا کلید فلاش تانک است.

مراحل نصب توالت فرنگی وال هنگ

قبل از هر توضیح در این خصوص لازم به ذکر است توالت‌های وال هنگ روش‌های متفاوتی جهت نصب دارند و بسته به کارخانه تولید‌کننده ممکن است دستورالعمل نصب آن‌ها متفاوت باشند. از‌این‌رو اگر تفاوتی در توضیحات ما وجود داشت ملاک عمل دستور‌العمل کارخانه تولید‌کننده است.
پس قبل از هر اقدامی برگه راهنما داخل کارتن فلاش تانک و کاسه وال هنگ را مطالعه نمایید. با توضیحات بالا متوجه آن شده‌اید که باید فلاش تانک توکار و کاسه وال هنگ هم‌زمان خریداری شوند.
خب حالا فلاش تانک را از داخل کارتن خارج نمایید و بروی زمین قرار دهید و لوله فاضلاب که به شکل زانویی است پس از باز کردن بست در جای خود قرار دهید. احتمالا مخزن فلاش تانک به چهارچوب فلزی متصل شده است اگر این‌چنین نبود مخزن را در جای خود توسط اتصالات داخل کارتن محکم کنید.

در قسمت میانی چهارچوب فلزی چهار جای پیچ وجود دارد که جهت نگهداری کاسه وال هنگ است. کاسه وال هنگ‌های موجود در بازار مطابق استاندارد دارای فاصله نصب 18 یا 23 سانتی‌متر است که نصاب با مراجعه به راهنمای نصب وال هنگ یا با اندازه‌گیری این فاصله را به دست می‌آورد و دو‌پیچ اتصال را در جای خود نصب و محکم کند.

چهار‌چوب فلزی جهت تنظیم ارتفاع دارای پایه‌های متحرک در انتها هستند؛ که در هنگام نصب تنظیم و در جای خود محکم می‌شوند؛ و به زمین توسط پیچ‌های موجود محکم می‌شوند.
لازم به ذکر است مراحل نصب فلاش تانک توکار بعد از انجام قیرگونی است؛ و جهت جلوگیری از آسیب احتمالی به قیرگونی جهت محکم کردن پایه باید یک سکو کمی بیشتر از ارتفاع پیچ‌های اتصال توسط ملات ماسه سیمان ساخته شود.
پس از تنظیم ارتفاع نوبت به مهار کردن چهارچوب فلزی به دیوار است که در بالای چهارچوب فلزی جای آن موجود است.

حال نوبت وصل کردن آب ورودی به فلاش تانک است. پس از نصب آب ورودی بهتر است فلاش تانک برای مدتی پس از آب‌گیری کامل جهت تست نشتی احتمالی به حال خود رها شود تا اگر مخزن، اتصالات و شناور دچار مشکل بودند مشکل بر‌طرف شود. این‌یکی از اشتباهات راجع در ‌نصب فلاش تانک توکار است.

حال نوبت به نصب درپوش و قطعات پلاستیکی که جهت محافظ از پیچ‌های نصب در برابر ضربه و آسیب، خروجی آب فلاش تانک، محل نصب کلید و ورودی فاضلاب در برابر ورود ملات یا هر جسم خارجی دیگر محافظ شوند.

بهتر است قبل سیمان‌کاری وال هنگ به‌صورت موقت نصب شود (پیش نصب) تا اگر اشتباهی وجود داشت رفع شود. حتما باید کاسه ول هنگ به‌صورت تراز در محل خود قرار گیرد. استاندارد فاصله وال هنگ از کف تمام شد  10±40 است.وال هنگ 3

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد، جهت مشاهده دیگر نوشته‌ها در روتا پخش  به لینک‌ زیر مراجعه کنید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید