مقالات

شیرآلات لوکس

شیرآلات لوکس

شیرآلات لوکس

امروزه علاوه بر کارآیی شیرآلات، به زیبایی ظاهری آن ها نیز توجه زیادی می شود. شیرآلات لوکس و لاکچری به لحاظ کارایی، مشابه با شیرآلات معمولی هستند و تفاوت اصلی آن ها در رنگ و جنس روکش، کیفیت ساخت و متریال بهتر است. استفاده از این مدل ها، زیبایی خاصی را به محیط اطراف می دهد.

جنس هسته و روکش شیر آلات لوکس

شیرآلات معمولا ساختاری دو لایه دارند یعنی از یک هسته (فلز داخلی) و روکش ساخته می شوند. فلزات استفاده شده در شیرآلات لوکس معمولا آلیاژهایی از سرب و برنج هستند. اخیرا استفاده از سرب به دلیل مضرات آن، کاهش یافته و بیشتر از برنج استفاده می شود.

برای روکش کردن شیرآلات لوکس و آنتیک، از فلزاتی مانند مس، استیل، نیکل، کروم و برنز استفاده می شود. آبکاری استیل بیشترین استفاده را دارد که مزایای استفاده از آن عبارت اند از: عدم پوسیدگی، عدم لکه گیری، شفافیت و … . آبکاری کروم نیز از باکیفیت ترین انواع آبکاری است که مقاومت بالایی دارد.

همچنین شیرآلات لوکس با آبکاری های طلایی (به روش PVD)، سفید و مشکی نیز که با بهره گیری از تکنولوژی الکتروستاتیک انجام می شود از جمله دیگر این محصولات است.

انواع شیر آلات لوکس

  1. اهرمی: شیرآلات لوکس اهرمی، دارای یک دستگیره اهرمی هستند. امروزه این نوع شیر پرکاربردترین نوع شیرآلات است. شیر تک اهرمی از نوع شلنگی که دارای قابلیت جابه جایی است برای استفاده در سینک آشپزخانه مناسب می باشد. شیرآلات تک اهرمی ایستاده برای روشویی ها مناسب است و همچنین شیرآلات اهرمی دیواری برای سرویس بهداشتی استفاده می شود.
  2. چرخشی: برای این نوع شیرآلات، دستگیره‌ هایی به صورت چرخشی تعبیه شده است که با باز و بسته کردن آن، جریان آب نیز قطع یا وصل می‌شود. قدیمی‌ترین نوع شیرآلات را همین گروه تشکیل می‌دهند و معمولاً در سبک‌های مختلف کلاسیک و مدرن طراحی می‌شوند.
  3. چشمی: این نوع شیرها دارای سنسور هستند و با نام شیرآلات هوشمند شناخته می شوند و بیشتر در پاساژها و فضاهای عمومی از آن استفاده می شود.

نکات مهم هنگام خرید شیرآلات لوکس

مهم ترین نکته هنگام خرید این محصولات، متناسب بودن آن با سبک دکوراسیون شما است. شیر آلات لوکس از تنوع بالایی برخورداراند و شما می توانید شیر آلاتی با روکش مناسب انتخاب کنید که علاوه بر داشتن رنگ مناسب و زیبایی ظاهری، از مقاومت بالایی هم برخوردار باشند.

معمولا هرچه قیمت محصول بالاتر باشد، کیفیت بهتری هم دارد اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که همیشه قیمت شاخص خوبی برای تشخیص کیفیت نیست، به عنوان مثال شیرآلاتی با رنگ سفید که از جنس چینی هستند، قیمت بالاتری نسبت به نوع فلزی دارند اما از دوام کمتری برخوردار هستند.

برای خرید جدیدترین شیرآلات لوکس، هم اکنون به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید