مقالات

استاندارد سینک

استاندارد سینک

استاندارد سینک

استاندارد سینک به چه صورتی است؟ شاید شما هم تصمیم گرفته اید یک سینک جدید برای آشپزخانه منزلتان تهیه کنید، اما می خواهید پیش از خرید ابتدا از استانداردهای مربوط به سینک اطلاع کسب کنید. در این مقاله ما شما را با مهمترین نکات آشنا خواهیم کرد.

انواع استاندارد سینک

سینک ها در دو نوع کلی توکار و روکار طراحی و ساخته می شوند. سینک های توکار معمولا برای کسانی که می خواهند در طراحی دست بازتری داشته باشند مناسب است. دلیل این موضوع هم تفاوت در طراحی است. سینک های روکار به شکل مستطیل و ظاهری معمولی هستند، اما سینک های توکار را می توانید در طرح های مختلفی تهیه کنید.

سینک ها را بر اساس تعداد لگن های آن تقسیم بندی می کنند. به صورت استاندارد، سینک ها در سه مدل دو، تک و یک و نیم لگن ساخته می شوند. این لگن ها بر اساس نیاز مشتریان می توانند هم در سمت چپ باشند و هم در سمت راست.

برخی از این محصولات دارای سیفون های اتومات هستند. وجود سیفون اتوماتیک می تواند با باز و بستن مجرای سیفون در لگن از خروج آب جلوگیری کند. این موضوع برای بهینه سازی مصرف آب بسیار مفید است.

ابعاد و جنس سینک آشپزخانه

سینک آشپزخانه معمولا بر پایه جنس استیل ساخته می شود که دارای انواع مختلفی همچون استیل صنعتی، فانتزی، فانتزی باکسی، فانتزی زیر کابینتی، نیمه فانتزی و استیل کورین هستند. البته برای طراحی ها خاص گاهی از جنس شیشه سکوریت شده هم استفاده می شود. در مدل های استیل باید توجه کرد که حتما استنلس باشد. این نوع استیل ها مقاومت بسیار بالایی داشته و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند. به جز استیل و شیشه می توانید از سینک های گرانیتی هم استفاده کنید. این نوع سینک ها علاوه بر مقاومت بالا، ظاهر بسیار زیبایی هم دارند.

از جهت ابعاد عمق سینک ها معمولا بین ۱۲ الی ۳۵ سانتی متر است. اما از جهت طول دست شما بسیار بازتر است. سینک ها از ابعاد ۶۲ الی ۲۵۰ سانتی متر تولید می شوند. عرض سینک ها هم عموما بین ۴۰ الی ۶۵ سانتی متر است. البته در برخی مدلهای توکار با توجه به طراحی خاص ابعاد طول و عرض کمی متفاوت هستند.

استانداردهای نصب سینک آشپزخانه

برای نصب استاندارد سینک باید چند نکته مهم را رعایت کرد که به آنها اشاره می کنیم:

  1. پس از نصب بهتر است تمامی درزها با چسب آکواریوم به خوبی پوشانده شوند تا از انتقال آب و رطوبت جلوگیری شود.
  2. بهتر است از شیرهای استاندارد متناسب با سینک در زمان نصب استفاده کنید.
  3. پیش از نصب سینک حتما شیر را در سوراخ آن نصب کنید.
  4. اگر از انواع سینک توکار استفاده می کنید، برش را بیش از اندازه انجام ندهید تا از انتقال رطوبت جلوگیری شده و سینک استحکام لازم را داشته باشد.
  5. حتما ابعاد سینک را پیش از نصب با ابعاد محل مورد استفاده بررسی کنید.

سازمان ملی استاندارد ایران در این خصوص استاندارد اجباری 2251 را با نام سینک های ظرفشویی آشپزخانه در تاریخ 01/04/1392 تدوین و نشر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید